Ads Top

Blog yazmak zor, zaman alan ve meşakkatli bir iş.
2007 yılından beri bazen yoğun bazen nadir bir şekilde yazıyorum. Bu 7 yılda farklı farklı konseptlerde yazmaya devam ettim. Son zamanlarda doğru düzgün yazmaz oldum, sanırım konsept değiştirmenin vakti geldi.

Genel olarak kişisel duygu ve düşüncelerimi yansıtan yazılar yazmayı seviyordum ama bu yazıları yazmak pek kolay olmuyor, bloğunuzun yakın çevreniz tarafından bilinirliği arttıkça bu daha da zorlaşmaya başlıyor. İç dünyanızı yazmak istiyorsunuz ama en yakınınızdakilere bile anlatmak istemediğiniz şeyleri yazınca sırrınız ortaya çıkmış gibi hissedebiliyorsunuz. Duygusal durumunuz genel karakterinize özdeşleştirilebiliyor.
Bu ve benzeri nedenlerden dolayı kişisel duygu ve düşüncelerimi yansıtan yazılar yazma alışkanlığım giderek azaldı ve artık tamamen yazmaz-yazamaz duruma geldim nihayetinde.

Eskiden photoshop ve web tasarımları üzerine yazılar yazardım, artık bu konulara da ilgim kalmadı :)
Bir dönem kamplı bisiklet turlarımı paylaşıyordum. Şimdi kamplı bisiklet turlarına çıkmıyorum, çünkü tur bisikletimi sattım ve ne eskisi kadar vakit bulabiliyorum ne de eskiden olduğu kadar "kamplı bisiklet turlarına" hevesim kalmadı.

Sağdan soldan devşirme yazı yazmayı oldum olası sevmedim ve mümkün olduğunca yazmamaya gayret ettim, bu gayretimde de başarılı olduğumu düşünüyorum.

Özellikle Twitter hayatımıza iyice girdikten sonra okuma ve yazma alışkanlığımızın değiştiğini düşünüyorum.
Sanırım biraz içeriği değiştirmenin vakti geldi, belki bundan sonra daha fazla yazarım belki de daha az yazarım. Bu bloğu hiçbir zaman kapatmayı düşünmedim, kapatacağımı da zannetmiyorum, belki senede 3-5 kere anca yazarım ama yine de kapatmam.


*Dünya kupasının bitimine kısa bir zaman kala Le Tour de France`ın başlaması şahane oldu, bu yaz spora doyacağız. İlk gün etabında Cavendish`in kendi hatasından dolayı düşüp sakatlanması ve yarıştan çekilmesi üzücü oldu. Türkiye turuna geldiği için ayrı sempati duyuyordum. Belki fazla hırslı ve bu hırsına yenik düştü ama genel olarak üst düzey sporcuların özellikle bireysel yarışan sporcuların hangisinde hırs yok ki, zaten böyle hırslı olmasalar o seviyeye gelmeleri çok zor, nadiren farklı örnekler elbetteki vardır.
Sprint etaplarında Marcel Kittel favorim fiziki benzerliğimizden dolayı ayrıca sempatim var :)
Genel klasmanda bu sene gönlüm Alberto Contador`dan yana.
En iyi tırmanışçı ve beyaz mayo kimin olur hiç bir fikrim yok açıkçası.

*Kpss sınavında Tarih soruları çok kazıkmış, ben arkadaşların yalancısıyım. İlber Ortaylı Türk toplumunun tarih cahilliğiyle ilgili uyarmıştı oysaki.

*Bu sene yaz şarkısı-şarkıcıları çok az, hepsi sınıfta kaldı en başarılısı Ayşe Hatun Önal

Dinlemelik;

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.