Ads Top

Eskişehir`de Şehiriçi Ulaşımda 3 Gün Süreyle Kiralık Otobüsler Devrede


Eskişehir`de şehir içi ulaşımda uzun zamandır 65 yaş ve üzeri vatandaşlar belediyenin vermiş olduğu kararla ücretsiz olarak seyahat edebiliyordu. Bu durum halk otobüsleri sahiplerini rahatsız etmiş olacak ki 65 yaş ve üzeri vatandaşları taşımama kararı almışlar, Eskişehir Valiliği de gerekli cezayı ve çözümü vermiş.


Türkiye`de hala iyi bir şeyler yapılıyor ve bu iyi şeyler birileri rahatsız etse de devam ettiriliyor. Eskişehir gibi bir yerde yaşadığım için kendimi bir çok konuda çok şanslı hissediyorum.

Eskişehir Belediyesinin yaptığı açıklama aşağıdadır

Eskişehir Valiliği, özel halk otobüsçülerinin 65 yaş ve üzeri vatandaşları ücretsiz taşımama kararı ve sonrasında vatandaşlardan gelen şikayetleri işlem yapılması için Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdi. Valilikten gelen bu dilekçeler üzerine Büyükşehir Encümeni tarafından 58 özel halk otobüsüne, yönetmeliğin ilgili maddesince 3 gün süreyle seferlerden el çektirilme cezası verildi.

Bu gelişmenin üzerine Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Eskişehir halkının şehir içi toplu ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması için, piyasadan kiraladığı otobüslerle taşıma hizmetini sürdürüyor. Kiralanan otobüsler Eskişehirlileri üç gün boyunca ücretsiz taşıyacak.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, seferlerden 3 gün süreyle men edilen özel halk otobüsleri yerine kiraladığı otobüsleri devreye sokarak, Eskişehir halkının yaşayacağı sıkıntının önüne geçti.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.