Ads Top

Bisikletli Sahaf


Çok güzel bir projeyi sizlere tanıtmak istiyorum.
İstanbul içerisinde bisikleti tezgah yapmışlar, kitapları bisikletle kapınıza kadar getiriyorlar, kazandıkları parayla da çıkacakları Türkiye Turu için ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Bisikletli Sahaf Nedir

Bisikletli Sahaf, Türkiye’deki az sayıda ekolojik girişimden biridir. İstanbul’da 2. el kitap satar ve kitapları bisikletle adresinize taşır. Para hırsıyla değil, ekolojik prensiplerle çalışır. Bu anlamda harika, muhteşem veya süper değildir; sadece olması gerektiği gibidir.

Biz, Filiz ve Rüzgar, her şeyin yenisinin makbul olduğu tüketim kültüründe, belki hiç tanışmayacağınız birinin üzerine not aldığı kitapları size sunuyoruz. Hem içinde, hem dışında hikayeler taşıyan kitaplar. Biz doğa yıkımının temel sebeplerinden fosil yakıtla değil, bisiklet üzerinde kas gücümüzle hareket ediyoruz. Sistemin bizi hop oraya, hop buraya koşturma isteğine inat, kitaplarınızı size tıngır mıngır getiriyoruz…

Desteklemek isteyenlerden beklentimiz, okumak istedikleri kitapların yenisini almak yerine, kitap listemize bir göz atmaları. Eski kitaplarını da topluma kazandırmamız için, bize bağışlamaları veya satmalarıdır.

Umarız en azından kendi masraflarımızı çıkarabilecek kadar döngü sağlayabiliriz de proje uzun zamanlar devam eder. Bakarsınız Bisikletli Sahaf birçok arkadaşımıza örnek olur ve ekolojik girişimlerin artışına katkı sağlar.

Sistem Nasıl Çalışır?

Bisikletli Sahaf fikrini sevdiniz, faydalanmak istiyorsunuz. Öyleyse;

  • Kitapları dostlarımıza satıyoruz. Önce dostumuz olun.
  • Listemizden kitap seçin.
  • İstediğiniz kitapları, adresinizi (sadece İstanbul) ve uygun vaktinizi İletişim sayfamızdan bize bildirin.
  • Kitaplar bisikletle ayağınıza gelsin.
  • Ücreti* kitap getiren bisikletlinin kumbarasına atın.
  • Kitap bağışlamak veya satmak için yine İletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
  • *Kitap listesindeki fiyatlar ve 6 tl’lik kargo ücreti toplanır. 75 tl’lik kitap alırsanız veya Çapa tramvay durağına gelirseniz, kargo ücretsiz olur.

İnternet Adresleri: www.bisikletlisahaf.com
Facebook Sayfalları: www.facebook.com/bisikletli.sahaf

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.