Ads Top

Yol Bisikleti Günlükleri #2


Geçtiğimiz hafta tura çıkmadan önce biten lastik tamir kitinin yenisini almak için Çınar Bisiklete giderken çarşının içerisinden geçmem gerekiyordu. Çarşı içerisinde ışıklarda beklerken tahmini 45 yaşlarında birisi yanıma geldi ve sohbet etmeye başladık.

Eskişehirde yol bisikleti takımın neden olmadığını, Eti ve Sarar gibi iki büyük ve spora destek veren firma varken neden böyle bir girişimin olmadığını sordu, ben de bu işin temel sebebinin Eskişehirde antrenör belgesi olan çok az sayıda kişinin olduğunu onların da kendi ticari faaliyetlerini ön planda tuttuğunu, başkaları için de bu işlerin oldukça uğraştıcı olduğunu ve disiplinle çalışacak sporcu bulmanın zor olduğunu vs.. dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Kendisinin eskiden beri bisiklet sporuna ilgisinin olduğunu ama özellikle bu sene TRT`de Tur 2015`i izledikten sonra ilgisinin daha da arttığını söyledi. Şuanda devam eden Giro d`Italia`yı Eurosport`dan takip ettiğini ve yarışı anlatanların TRT`ye göre çok daha öğretici şeylerden bahsettiğini anlattı :)
Shleck kardeşlerden, Lampre Merida`dan, Konya Torku Spordan, Ahmet Örkem`den ve Contodar`dan bahsettikten sonra birbirimize teşekkür edip yolumuza devam ettik.

Bisiklet sporuna çeşitli vesilelerle bir kişinin daha gönül vermiş olmasının sevinciyle yoluma devam ettim.

Dönüş yolunda arka lastiği cam kesti, yan tarafında yaklaşık 0,5 cm civarında yarık oluştu, yeni aldığım ve henüz 500km dahi yapmamış lastik neredeyse çöp durumuna gelince oldukça canım sıkıldı. Yolda idare edecek şekilde tamir edip eve geldim, yedek lastiği taktım bisiklete ve yedek jantlarda yarılan lastiği tamir edip 2 gün evde 120psi `da beklettim, yarıkta bombe veya açılma olmadığını gördüm ve test sürüşüne çıktım, test sürüşünden sonra da bir problem olmadığını görünce biraz olsun moralim düzeldi. Tamir yaptığım yeri biraz daha sağlamlaştırıp bisiklete taktım ve o şekilde toplamda 200km kadar yol yaptım, sanırım bir problem çıkarmayacak, yine de ilk yurtdışı siparişimde aynı lastikten alıp(katlanır) özellikle uzun turlarımda yanımda taşımayı düşünüyorum.

Bu da lastiğin son hali, tamir edilen kısım yan tarafta olduğu için giderken zıplama yapmıyor, yarık kısım da da büyüme olmadığı için şimdilik bir problem gözükmüyor.


Herkese iyi pedallamalar, şans sizinle olsun.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.