Ads Top

Nükleer Enerji ve Fukuşima Nükleer Felaketi Sonrası Ōkuma Kasabası

Polonyalı fotoğrafçı Arkadiusz Podniesinski'nin Fukuşima Nükleer santrali felaketinin izlerini fotoğraflamış.
20km lik kapatılan alan tıpkı Kıyamet sonrası senaryolarındaki gibi gözükmekte.

Nükleer enerji; diğer enerji kaynaklarına göre daha çevreci daha ekonomik olmasına rağmen en ufak hatanızda diğer bütün enerji kaynaklarından çok daha tehlikeli ve sonuçları çok daha kötü olan bir kaynak.

Son dönemde ülkemizde de Nükleer Enerji için çalışmalar yapılmakta ve bu çalışmalara itirazlar yapılmakta.

Ben bu konuda çok kararsızım, bir taraftan Dünyada bir çok ülke Nükleer Enerji kullanıyor ve neredeyse zorunluluk haline gelmekte, diğer taraftan yaşanacak bir felaketin sonuçları hepimiz için çok ağır olacak. Eğer yapılacaksa bu iş gerçekten layıkıyla ve en iyi şekilde yapılmalı.

Şöyle de bir şey varki; Dünyanın sonu ya açlık, kıtlık ve susuzluktan gelecek ya da Nükleer felaketten.

...ve doğa her zaman galip gelecek...

Bir drone tarafından havadan alınan bu fotoğraf, kirlenmiş toprak torbalarını göstermekte, binlerce toprak yığını sitelerinden birini göstermektedir

Radyoaktif toprak torbaları alandan tasarruf etmek için, üst üste istifleniyor.


Bölgedeki bazı ineklerin derisinde beyaz benekler gözükmekte.


2 yorum:

  1. Yazını pek okumadm kardeşim ama kısa bi gözgezdirdim ve olayı anladım googledan siteme özel arama motorunu koydum bende. Yanlız google işlemleri güncellemi senin yazıdan farklı bişeyler çıkıyo orda. Herneyse emeğe saygı ve yazının sonundaki notunu gördüm ondan yorum yazıyorum. Gerçekten yorumlar bir blogger yada site sahibinin en çok sevindiği şey. Benimde var sitelerim ve para getiripte ne getiriyoki ama bi yorum görünce hevesleniyo insan. :D Neyse hayırlı günler. Selametle... Bu arada benim siteyede dende bi yorum atarsın denk gelirse . yetginoglu.com

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, benim bu yazım 2009 yılına ait, muhtemelen bazı noktalarda değişiklikler olmuştur, farklılık bundan dolaydır.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.