Ads Top

Bisiklete Saygı THY


Geçtiğimiz hafta sonu Kayseri Erciyes'te yapılan Velotürk Gran Fondo yarışından sonra THY ile seyahat eden bisikletçilerin bisikletlerini düzgün taşımayan ve zarara yol açan Türk Hava Yollarına sosyal medya üzerinden tepki gösterildi.

Bisikletlerin taşınma şekli nedeniyle “#BisikleteSaygıTHY” etiketiyle Twitter’da yapılan paylaşımlarda “birçok bisikletin hasar gördüğü” söylendi.



Maalesef gerekli özeni ve dikkati göstermeyen THY'nı bu konuda kınıyoruz.

Bir çok sporcu kendi imkanlarıyla ciddi paralar vererek aldıkları bisikletlerinin böyle özensiz taşımadan dolayı zarar görmesine tepki göstermesi de gayet doğal, umarım THY gerekli mağduriyeti giderir.





Aşağıda Twitter üzerinden “#BisikleteSaygıTHY” etiketiyle yapılan paylaşımları ve fotoğrafları görebilirsiniz.

8 yorum:

 1. Netbookum can çekişiyordu, lubuntuyu yükleyince bir nevi hayat geldi, en azından şimdi basit kullanımda işimi görüyor, tşk

  YanıtlaSil
 2. eric northman6 Ocak 2017 00:19

  Netbook'umdaki "D" sürücüsüne lubuntu kurmak istiyorum "C" sürücüsünde Win 7 yüklü, "D" sürücüsünde dosyalarım var. Lubuntuyu kaldırmak istediğimde "D" sürücüsündeki dosyalar da gider mi ki ?

  YanıtlaSil
 3. eric northman6 Ocak 2017 00:24

  Lubuntu son sürüm 16.10 olması lazım ... 16.10 netbook için uyumlu mudur yoksa "ubuntu remix" varmış netbooklar için ki eski bir sürüm olmalı ... hangisini kurmalı ?

  YanıtlaSil
 4. D sürücüsünde dosyalarınız varsa, D sürücüsüne Lubuntu kurmak istediğinizde ya da kurduğunuz Lubuntuyu kaldırmak istediğinizde dosyalarınızı da kaybedersiniz. Dosyalarınızın yedeğini alıp yapmalısınız bu işlemleri.

  YanıtlaSil
 5. Lubuntunun son sürümünü kullanabilirsiniz, problem olmaz, hatta daha iyi olur.

  YanıtlaSil
 6. eric northman7 Ocak 2017 02:34

  teşekkür ediyorum bilgi için ...

  YanıtlaSil
 7. eric northman7 Ocak 2017 02:41

  öncelikle ilgilenip cevapladığın için teşekkür ediyorum ... Şimdi ben "D" sürücüsünden bir kısım böldüm, "ayrılmamış kısım" olarak görünüyor, o kısıma kurmam gerekiyor anladığım kadarıyla. Lubuntu kaldırmak istediğimde ise o bölüm için "birim sil" dediğimde Lubuntu silinecek "D" üzerinde "diski genişlet" dediğimde "ayrılmamış kısım" temiz bir halde "D" ile birleşecek sonucunu çıkardım. Doğru mudur ?

  YanıtlaSil
 8. İşleyişte dediğiniz gibi yapıldığında bir problem olmaması lazım ama ayrılmış kısım D nin içerisinde gözükeceği için Linux D yi komple algılayabilir. Garanti olması adına ayrılmış kısmı E yapıp kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.