Ads Top

İşe Giderken Hangi Ulaşım Aracını Kullanıyorsunuz


Münih kentinde yaşayan ve işe her gün Isar Nehrinde 2 kilometre yüzerek giden adam Benjamin David'i görünce bu yazıyı yazmaya karar verdim.

İlk defa böyle bir ulaşımı tercih eden birisini duydum ve oldukça ilgimi çekti. Yaptığı gerçekten muazzam bir hareket, hem cesaret, hem sabır hem de çok farklı bir düşünce yapısında olmayı gerektiren ve büyük bir takdiri hak eden bir durum.

Bir de eşyalarını ıslanmadan taşıyabilmek için özel bir çanta yaptırmış, bu çantanın bir benzeri bende de var "dry bag" çanta olarak geçiyor ama nehirde yüzmeye dayanacak kadar sağlam bir kumaşı yok ama yapısı itibariyle su geçirmedi ve içerisinde bir miktar hava tuttuğu için san simidi vazifesi de görebileceği kesin.Ben işe genelde iş yerinin servisini kullanarak gidiyorum, önceden iş yerim farklı bir konumdayken bahar ve yaz ayarlında haftanın 2-3 günü bisikletle de gidiyordum ama şuan iş yerim organize sanayi bölgesinde yer alıyor ve o bölgedeki sabah trafiğini çok tehlikeli bulduğum için tercih etmiyorum. Bunların dışında ara sıra da kendi özel aracımla da gidiyorum.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.