Ads Top

2018 Bisiklet Sezonunun Açılısı - Yol Bisikleti Günlükleri #3


Nihayetinde uzun bir aradan sonra tekrar bisikletimin üzerine çıkıp sürdüm. Bir bisikletçi uzun bir ara dediğinde en fazla 1 ay hadi bilemediniz 2 ay gelir akla ama benim bu sefer çok uzun sürdü 8 ay 22 gün sonra diğer bir deyişle 268 gün aradan sonra bisiklet sürdüm.

2017 yılında Mayıs ayına kadar 1200km kadar bisiklet sürmüşüm,bunu da sadece 10 sürüşte gerçekleştirmişim. Hızlı başladığım geçen sene ramazan ayının gelmesiyle birlikte ne olduysa artık sonrasında araya bayram tatili, yıllık izin, eş dost düğünü, işlerin yoğunluğu, Eskişehir trafiğinin çeşme keşliği,spor salonuna ağırlık vermem derken ben biraz bisikletten uzaklaştım ve bu ara oldukça fazla sürdü, aslında 3 aydır canım acayip bisiklet sürmek istiyordu ama havalar müsaade etmedi bir türlü, spor salonundaki bisikletle biraz hevesimi köreltmeye çalıştım ama oldum olası sevemedim onu da, bisiklete binmediğim bu 8 ay süresince spor salonundaki bisikletin üzerinde toplasan en fazla 3 saat vakit geçirmemişimdir.

Geçen sene başında kendime en az 5000km hedef koymuştum ancak 5'te 1'ini gerçekleştirebildim. Bu sene öyle bir hedefim yok, sürebildiğim kadar çok sürmeye çalışacağım. Çünkü zaten işlerim çok yoğun hafta içi pek süremiyorum, bu sene bisiklet konusunda ne getirip ne götüreceğini kestiremediğim için  1200kmyi geçersem kendimi karlı sayacağım.

Daha fazla bisiklet sürebilmek için hayatımda ufak değişiklikler yapmaya karar verdim
  • Haftada 1 veya 2 gün işe bisikletle gitmek ve iş çıkışı uygun kıyafetleri yanımda götürerek yolu uzatarak eve geri dönmek
  • Hafta sonları kısa, sert ve yüksek tempolu sürüşler yerine daha uzun km'lere yönelik antrenmanlar ve sürüşler yapmak
  • Resmi tatiller ve yıllık iznimde daha fazla bisikletli planlar yapmak, geçen sene kullanamadığım yıllık iznimle beraber bu sene toplam 35 gün yıllık iznim var  :)
Her sene böyle hedefler ve planlar yapıyoruz ama hep aklımızda olmayan bambaşka şeyler hayatımıza dahil olup tüm planlarımızı değiştirmemize neden oluyor.

Bu kadar uzun aradan sonraki ilk turda yavaş tempoda ve zorlamadan, şehirde rastladığım bütün bisiklet yollarını kullanmaya çalıştım.


Tüm bisikletçi dostlarıma, kazasız, belasız ve sağlıklı bir bisiklet sezonu dilerim.
Tekerinize taş değmesin, rüzgarınız arkadan essin,herkese iyi şanslar

2 yorum:

  1. 190 boy için 47 numara çok ta büyük sayılmaz aslında ben 185im 49 giyiyorum kalıba göre 48 50 oluyor

    YanıtlaSil
  2. Başkan keşke uygulamalara link verseydin :(

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.