Ads Top

Blogger Favicon Ekleme - Değiştirme 2020

Blogger Favicon Ekleme - Değiştirme 2020

2020 Temmuz Yeni Tasarım Güncellemesi

Bloggerın Temmuz ayında tamamen yeni tasarıma geçti, bu değişiklikten sonra Favicon / Site Simgesi değiştirmek için;
Ayarlar / Temel / Site Simgesi alanından faviconunuzu değiştirebilir ya da daha önceden hiç kullanmadıysanız yeni bir site simgesi yükleyebilirsiniz.
Site simgesi yani Favicon olarak seçeceğiniz dosyanızın boyutu 100kb'den az olmalı ve mümkünse düzgün görünüm için kare formatında olmalıdır.
Kendi tasarımınızı yapamıyorsanız, hazır tasarımları ücretsiz olaran kullanıcılara sunan siteler mevcut, bunlardan beğendiğiniz bir faviconu kullanabilirsiniz.

Blogger 7 Ekim 2019 tarihi itibariyle yeni arayüz tasarımına geçti ve artık Favicon 'a (Sık Kullanılan Simge) yeni arayüzden erişilemiyor.

Yeni Blogger ara yüzünü kullanmıyorsanız izleyeceğiniz adım çok basit.

Blogger kontrol panelinize girdikten sonra Yerleşim / Sık kullanılan Simge alanından değiştirebilir/ekleyebilirsiniz. (Bknz. aşağıdaki görsel)


Blogger'ın yeni arayüzünde, Favicon ekleme/değiştirme, ayarlar alanına alınmış durumda, fakat henüz ayarlar alanı güncellenmediği için bu yoldan ulaşılamıyor.

Eğer yeni arayüzü kullanıyorsanız, öncelikle eski blogger arayüzüne geçip, daha sonra yukarıdaki işlemi yapmanız gerekir.

Yeni blogger arayüzünden eski blogger arayüzüne aşağıdaki görselde belirttiğim alandan geçiş yapabilirsiniz ve yukarıdaki işlemi uygulayarak Blogger sitenize Faviocun ekleyebilir ya da mevcut faviconunuzu değiştirebilirsiniz.4 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.