Ads Top

Blogger Favicon Ekleme - Değiştirme 2022

Blogger Favicon Ekleme - Değiştirme 2020

2020 Temmuz Yeni Tasarım Güncellemesi

Bloggerın Temmuz ayında tamamen yeni tasarıma geçti, bu değişiklikten sonra Favicon / Site Simgesi değiştirmek için;
Ayarlar / Temel / Site Simgesi alanından faviconunuzu değiştirebilir ya da daha önceden hiç kullanmadıysanız yeni bir site simgesi yükleyebilirsiniz.

Site simgesi yani Favicon olarak seçeceğiniz dosyanızın boyutu 100kb'den az olmalı ve mümkünse düzgün görünüm için kare formatında olmalıdır.

Kendi tasarımınızı yapamıyorsanız, hazır tasarımları ücretsiz olaran kullanıcılara sunan siteler mevcut, bunlardan beğendiğiniz bir faviconu kullanabilirsiniz.

Blogger'a giriş yaptıktan sonra, Ayarlar alanında Temel başlığın altında yer alan Site simgesi sayfasını açınız.

Açılan sayfadan Dosya seç diyerek faviconunuzu yükleyiniz.Bu bölüm eski versiyon için geçerliydi, güncel versiyonda üst bölümde anlatılan işlemleri takip ediniz.

Blogger 7 Ekim 2019 tarihi itibariyle yeni arayüz tasarımına geçti ve artık Favicon 'a (Sık Kullanılan Simge) yeni arayüzden erişilemiyor.

Yeni Blogger ara yüzünü kullanmıyorsanız izleyeceğiniz adım çok basit.

Blogger kontrol panelinize girdikten sonra Yerleşim / Sık kullanılan Simge alanından değiştirebilir/ekleyebilirsiniz. (Bknz. aşağıdaki görsel)


Blogger'ın yeni arayüzünde, Favicon ekleme/değiştirme, ayarlar alanına alınmış durumda, fakat henüz ayarlar alanı güncellenmediği için bu yoldan ulaşılamıyor.

Eğer yeni arayüzü kullanıyorsanız, öncelikle eski blogger arayüzüne geçip, daha sonra yukarıdaki işlemi yapmanız gerekir.

Yeni blogger arayüzünden eski blogger arayüzüne aşağıdaki görselde belirttiğim alandan geçiş yapabilirsiniz ve yukarıdaki işlemi uygulayarak Blogger sitenize Faviocun ekleyebilir ya da mevcut faviconunuzu değiştirebilirsiniz.6 yorum:

 1. eski bu yeni sürümde orası bulunmuyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, yeni sürüm için güncelleme yaptım

   Sil
 2. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler. İşime yaradı.

  YanıtlaSil
 4. hocam ben dediklerinizin aynısını yapıyorum fakat kaydet dedikten sonra simge gelmemiş oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullanıcı profilinizdeki URL'i kontrol ettiğimde iconunuz görünüyor, farklı bir site için deniyor iseniz, yüklediğiniz resimde problem olabilir, başka bir icon ile deneyiniz.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.